Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Z obłoków na ziemię.

Autor wpisu: Michał Niezgoda
Data publikacji: 13.12.2011

 

To rodzaj poetycko-muzycznego spektaklu teatralnego opracowanego i wyreżyserowanego przez legendarnego aktora Jana Nowickiego z oryginalną muzyką Cezarego Chmiela i Marka Stryszowskiego oraz poezją ks. Jana Twardowskiego, Bolesława Leśmiana, Jana Nowickiego oraz Jana Pawła II.

Wykonawcami spektaklu są:

Jan Nowicki - aktor, oraz muzycy: Marek Stryszowski - saksofony, flet prosty, śpiew; Cezary Chmiel - syntezatory Krzysztof Bodzoń - Kontrabas elektryczny.

Tematem tego spektaklu jest rozmowa z Panem Bogiem o przemijaniu, prawdzie, miłości, miłosierdziu i wierze, w kontekście postaci ks. Jana Twardowskiego i jego postrzegania współczesnego świata. W roli ks. Twardowskiego – Jan Nowicki. 

 

 Prapremiera spektaklu odbyła się w Wejherowie i Jastarni (wrzesień 2006), a oficjalna premiera miała miejsce podczas 51. Krakowskich Zaduszek Jazzowych w kościele oo. Reformatów w Wieliczce w dniu 2 listopada 2006 roku. Zarówno spektakle przedpremierowe, jak również sama premiera wywołały ogromne wzruszenie publiczności i entuzjastyczne recenzje prasowe. Spektakl prezentowany jest w kościołach, teatrach, salach widowiskowych, a nawet klubach. Po premierze, spektakl „Z obłoków na ziemię” zobaczyli, m. in. mieszkańcy Tarnowa, Nowego Dworu Mazowieckiego, Szczytna i Torunia (w listopadzie 2006); Warszawy, Pruszkowa, Michałowic, Włocławka i Zielonej Góry (w marcu 2007); Trzebini, Oświęcimia, Krakowa i Przemyśla (w kwietniu 2007) W roku 2008 spektakl obejrzała nie tylko polska publiczność. Misterium to było prezentowane przez cały rok podczas koncertów, festiwali muzycznych i teatralnych w kraju i zagranicą. W maju 2008 ukazała się płyta „Z obłoków na ziemię” wydana przez twórców spektaklu, a jej promocyjny koncert odbył się we Lwowie.

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter