Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Festiwal Kultury Żydowskiej

Autor wpisu: Festiwal
Data publikacji: 14.06.2012

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie to nie tylko jedno z najbardziej znanych na świecie wydarzeń kulturalnych Małopolski, ale też największy festiwal kultury żydowskiej na świecie.
Prezentuje autentyczną kulturę żydowską tworzoną współcześnie przez Żydów zarówno w Izraelu, jak też w Diasporze – i to w całej jej różnorodności: z jednej strony kulturę aszkenazyjską, z drugiej – sefardyjską; od kultury religijnej, bardzo tradycyjnej aż po zupełnie świecką, awangardową. Każdego roku niemalże 30 000 gości z całego świata uczestniczy w ponad 200 wydarzeniach, które nie tylko pokazują kulturę żydowską, ale pozwalają aktywnie w niej uczestniczyć – głównie w serii warsztatów, które obejmują niemalże całe spectrum życia: od warsztatów tańca i wycinanki, poprzez warsztaty muzyczne, aż po komiksowe i DJ-skie. Dla około 150 artystów, którzy przyjeżdżają na Kazimierz każdego roku, Festiwal jest nie tylko szansą na zaprezentowanie swoich dokonań, ale też ogromnym prestiżem i uznaniem dla ich dokonań. Kulminacją każdej edycji Festiwalu jest koncert "Szalom na Szerokiej", zwany przez wielu "Żydowskim Woodstock" – w ciągu 7 godzin blisko 15-tysięczna publiczność ma szansę jak w kalejdoskopie obejrzeć najważniejsze zjawiska muzyczne ze świata kultury żydowskiej. Na program każdej edycji Festiwalu składa się ponad 200 wydarzeń: - koncertów i różnorodnych wydarzeń muzycznych – od JazzKlez Sessions po DJ-party - spektakle teatralne - wystawy - seminaria, wykłady i dyskusje - promocje książek - warsztaty - zwiedzania i wycieczki - projekcje filmów - ceremonie religijne Partnerem tegorocznego Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie jest Województwo Małopolskie w ramach projektu „Małopolska. I wszystko gra!”.

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter