Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

MOCAK Bookstore

Autor wpisu: Księgarnie Partnerskie
Data publikacji: 23.07.2013
Okres historyczny: III Rzeczpospolita po 1989 r.

MOCAK Bookstore to księgarnia artystyczna działająca przy MOCAK-u Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.

W ofercie przestronnej księgarni mieszczącej się w Krakowie przy ulicy Lipowej 4, a także w sklepie internetowym znajdują się najciekawsze propozycje wydawnicze dotyczące współczesnej humanistyki. Obok publikacji dotyczących krytyki sztuki, filozofii czy estetyki znaleźć można tu wydawnictwa z zakresu fotografii, designu, mody, filmu, muzyki, architektury oraz nowych mediów. Księgarnia ma także dobrze zaopatrzony dział publikacji dla dzieci i młodzieży oraz rozbudowaną sekcję komiksów.
 

W MOCAK Bookstore znajduje się kilkadziesiąt tytułów prasowych, księgarnia prowadzi także prenumeratę czasopism, a na indywidualne zamówienie sprowadza tytuły spoza stałej oferty, wyszukuje książki odpowiadające zapotrzebowaniu klienta.
Księgarnia prowadzi także sprzedaż przedmiotów artystycznych o charakterze dekoracyjno-użytkowym, wyprodukowanych przez artystów związanych z Muzeum, oraz reprodukcji dzieł z Kolekcji MOCAK-u i pamiątek z Muzeum.


- Jaka jest idea, myśl przewodnia tego miejsca?
Ideą księgarni MOCAK Bookstore mieszczącej się przy Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK jest stworzenie obszernej i zaspokajającej potrzeby czytelników oferty, bogatej w najciekawsze propozycje wydawnicze dotyczące współczesnej humanistyki. Obok publikacji z zakresu krytyki sztuki, filozofii czy estetyki znaleźć można tu wydawnictwa dotyczące fotografii, designu, mody, filmu, muzyki, architektury oraz nowych mediów. Księgarnia ma także dobrze zaopatrzony dział publikacji dla dzieci i młodzieży oraz rozbudowaną sekcję komiksów.
Księgarnia MOCAK Bookstore posiada także szeroką ofertę przedmiotów artystycznych produkowanych w kooperacji z wybranymi artystami, dzięki czemu stwarzana jest możliwość „przeniesienia” kawałka Muzeum do wybranej przez siebie przestrzeni. Główną myślą przewodnią, jest hasło „Zabierz sztukę do domu!”.


- Dla kogo jest to miejsce? Jaki typ klienta / odbiorcy przeważa? Dlaczego?
Księgarnia MOCAK Bookstore jest dla każdego typu odbiorcy. Oferta skonstruowana jest w taki sposób, aby zaspokoiła oczekiwania zarówno osób zajmujących się zawodowo sztuką lub naukami pokrewnymi, jak i laików, rozpoczynających dopiero swoją przygodę ze sztukami wizualnymi. Posiadamy także szeroki wybór literatury dziecięcej, w związku z czym odwiedza nas wiele rodzin z dziećmi.
W ofercie znajdują się także publikacje w języku angielskim (trzymamy rękę na pulsie w zakresie najważniejszych publikacji branżowych z Wielkiej Brytanii i USA) i spora część naszych klientów to turyści i studenci zagraniczni.


- Skąd pomysł na stworzenie takiej księgarni? Co było najważniejszą inspiracją?
Pomysł stworzenia profesjonalnej księgarni przy Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK był częścią projektowania oferty Instytucji.


- Jak jest oferta kulturalna?
Księgarnia jest integralną częścią Muzeum w związku z czym bieżąca oferta zawsze ściśle związana jest z wydarzeniami i wystawami odbywającymi się w MOCAK-u. Niemniej jednak organizujemy także we współpracy z zaprzyjaźnionymi wydawnictwami akcje promocyjne, rozmowy wokół książek czy spotkania z autorami.


- Co napędza Państwa do działania? Co mobilizuje?
Zadowolenie naszych klientów zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Cieszymy się, kiedy możemy doradzić i podsunąć czytelnikowi książkę trafiającą w jego aktualne zapotrzebowanie. Dodatkowym aspektem mobilizującym nas do działania jest otoczenie w jakim pracujemy. My po prostu lubimy tu być!
 

 

Księgarnia należy do Sieci Księgarń Partnerskich Narodowego Centrum Kultury.

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter