Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Spektakl teatralny Marzenie Nataszy w ramach programu Teatr Polska 2014 w Krotoszynie

Autor wpisu: Maciej Karolewski
Data publikacji: 30.09.2014

Zapraszamy na drugi spektakl w Krotoszynie w ramach kolejnej edycji programu Teatr Polska. Będzie to spektakl Teatru im. Stefana Jaracza z Łodzi pt. "Marzenie Nataszy". Na spektakl zapraszamy w niedzielę 5 października 2014 r. o godz. 19.00 do sali Kina 3D Przedwiośnie w Krotoszynie. Bilety na spektakl w cenie 10 zł do kupienia w kasie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury oraz w kasie kina.

SPRAWDŹ jakie jeszcze spektakle możesz obejrzeć w Krotoszynie.

Program TEATR POLSKA ma na celu ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Teatr Reduta Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.

W tym roku program TEATR POLSKA organizowany jest po raz szósty. Zgłosiło się 109 spektakli, spośród których Komisja Artystyczna zakwalifikowała do drugiego etapu 14 przedstawień oraz rekomendowała 5 dodatkowych. Komitet Organizacyjny przyznał dotacje 19 teatrom, które ze swoimi prezentacjami i warsztatami odwiedzą 91 miejscowości w całej Polsce. Objazdy odbędą się między 6 sierpnia a 30 listopada 2014 roku.

W programie TEATR POLSKA 2014 biorą udział: Centrum Kultury w Lublinie/Scena Prapremier In Vitro, Lubuski Teatr w Zielonej Górze, Miejski Teatr Miniatura z Gdańska, Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK z Białegostoku, Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło z Warszawy, Teatr Animacji w Poznaniu, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Wierszalin z Supraśla, Teatr Wybrzeże z Gdańska.

Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.polska.e-teatr.pl

------------------------------

MARZENIE NATASZY

Poruszający zapis emocjonalnego okaleczenia, destrukcji osobowości i samotności. Banina i Wiernikowa – dwie szesnastoletnie Natasze, które różni niemal wszystko: pochodzenie, status społeczny, zainteresowania i plany na przyszłość. Łączy zaś silnie, aż do skrajności, rozwinięty egoizm i całkowita bezwzględność w obronie swojego status quo. Obie walczą o siebie, obie mają te same marzenia – przeżyć prawdziwe uczucie i być kochaną…

autor: Jarosława Pulinowicz
przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska
reżyseria: Nikołaj Kolada
scenografia: Justyna Łagowska
opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk
asystent reżysera: Filip Gieldoń
inspicjent, sufler: Ewa Bojanowska
tłumaczenie na próbach: Barbara Twardosz-Droździńska
obsada: Agnieszka Skrzypczak, Karol Puciaty

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter