Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Koncert karnawałowy w Kinie 3D Przedwiośnie w Krotoszynie - 16.01.2015 r.

Autor wpisu: Maciej Karolewski
Data publikacji: 07.01.2015

Zapraszamy na koncert - najpiękniejsze arie i duety ze znanych oper i operetek, wspaniałe walce wiedeńskie, czardasze i tanga mistrzów: Straussa, Verdiego, Pucciniego i Dvořáka w wykonaniu artystów wrocławskich scen muzycznych: Katarzyny Staroń - sopran, Jędrzeja Tomczyka - tenor, Klaudyny Wąsiewicz - fortepian, Emilii Zawiszy - skrzypce.

Koncert odbędzie się w piątek 16 stycznia 2015 r. o godz. 19.00 w sali krotoszyńskiego Kina 3D Przedwiośnie. Bilety w cenie 40 zł można zakupić w kasie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, w kasie kina oraz on-line na stronie www.bilety.kok.krotoszyn.pl

----------------------------------

Katarzyna Staroń – sopran


Artystka jest laureatką wielu prestiżowych konkursów na szczeblu zarówno ogólnopolskim, jak i międzynarodowym, m.in: III Ogólnopolski Festiwal Wokalny im. Marii Stankowej w Olsztynie, I Międzynarodowy Konkurs im. J. Kiepury w Krynicy, International Vocal Competition Zdar.
Bierze czynny udział w życiu artystycznym, śpiewając na licznych koncertach w kraju jak i za granicą. Występowała w przedstawieniach operowych: „Bastien i Bastienne” W. A. Mozarta w roli Bastienne, „Salonie Pana Choufleuri” J. Offenbacha (Ernestyna), operze J. Poniatowski „Au travers du mur” w roli Blanche oraz przedstawieniu dyplomowym „Cleofide” J. A. Hassego, śpiewając tytułową rolę.
Swoje umiejętności wokalne kształciła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: Andreasa Baumana, Helenę Łazarską, Stefanię Kałużankę, Elisabettę Andreani, Andrzeja Dobbera, Jolantę Janucik, Izabellę Kłosińską.


Jędrzej Tomczyk – tenor

Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jako wokalista debiutował u boku jednego z najwybitniejszych dyrygentów polskich – maestro Kazimierza Korda. Jędrzej Tomczyk kształci swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem maestry Jolanty Żmurko-Kurzak.
Artysta występował już z takimi czołowymi orkiestrami w kraju jak: Sinfonia Varsovia, Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Poznańska, Sinfonia Iuventus, Opera Wrocławska, Teatr Wielki w Poznaniu. Współpracował z takimi osobowościami, jak: Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki, Kazimierz Kord, Krzesimir Dębski, Kaja Danczowska, Janusz Olejniczak, Krzysztof Jakowicz, Krzysztof Jabłoński. Jest laureatem wielu konkursów zarówno na szczeblu ogólnopolskim, jak i międzynarodowym (Szczecin, Kraków, Jasło, Drezdenko).


Emilia Zawisza - skrzypce


Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej we Wrocławiu ukończyła w 2006 r. w klasie prof. Jarosława Pietrzaka. Współpracowała z takimi orkiestrami jak: Opera Wrocławska, Filharmonia Dolnośląska, Filharmonia Poznańska, Teatr Wielki w Poznaniu, Filharmonia Szczecińska, a także z jedną z najlepszych kameralnych orkiestr Europy - Deutsches Radio Kammerorchester.
Koncertowała w wielu znakomitych salach koncertowych zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami (Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Szwajcaria, Stany Zjednoczone, Kanada). Występowała pod batutą niemal wszystkich dyrygentów polskich, a także pod dyrekcją maestro Kurta Masura.


Klaudyna Wąsiewicz - fortepian


Pianistka i wiolonczelistka. Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie dyrygentury i prowadzenia zespołów wokalno-instrumentalnych. Z muzyką związana od najmłodszych lat. Brała udział w wielu projektach operowych, wystawiając z wielkim sukcesem tak znakomite opery jak: „Wesele Figara” – W. A. Mozarta, czy „Xerxes” – G. F. Haendla m.in. na Bydgoskim Festiwalu Operowym oraz Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie-Zdroju. Obok instrumentalistyki od 14 lat zajmuje się również wokalistyką, co zaowocowało obecną współpracą z Operą Wrocławską. Jako wiolonczelistka na stałe współpracuje z Filharmonią Dolnośląską oraz licznymi zespołami kameralnymi. Należy także do orkiestry Piotra Rubika, z którym koncertuje na terenie Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Współpracowała z takimi osobowościami jak: Janusz Olejniczak, Jacek Kasprzyk, Marek Pijarowski, Andrzej Kosendiak.

Zapraszamy.

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanie



rejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter