Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Dyskusyjny Klub Filmowy im. Zygmunta Kałużyńskiego w Krotoszynie zaprasza na film IDA

Autor wpisu: Maciej Karolewski
Data publikacji: 03.03.2015

Kino 3D Przedwiośnie w Krotoszynie serdecznie zaprasza w czwartek 5 marca o godz. 20.30 na kolejne spotkanie z kinem ciekawym, niezależnym, ambitnym w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Zygmunta Kałużyńskiego, który działa przy krotoszyńskim kinie.

W tym tygodniu zapraszamy na film wyjątkowy, tegoroczny Oscar® dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego - polski dramat IDA w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Film otrzymał także wiele innych nagród na całym świecie, jak choćby: nagrody Europejskiej Akademii Filmowej, BAFTA, Orły, Złote Lwy, Film Independent, Goya, Camerimage, nagrody Warszawskiego Festiwalu Filmowego i wiele wiele innych.

Polska 1962 r. Anna jest w nowicjacie, jako sierota umieszczona w klasztorze pod opieką zakonnic. Matka przełożona namawia ją, by przed święceniami odwiedziła swoją ciotkę, jedyną żyjącą krewną. Ciotka opowiada Annie o jej rodzicach i losach rodziny. Wyznaje jej, że Anna jest żydówką. Decydują pojechać do miejscowości Piaski, gdzie mieszkali dziadkowie i rodzice Anny jeszcze przed wojną. W czasie wojny rodzina była przechowywana przez polskich sąsiadów, ale Wanda podejrzewa, że zostali zabici przez sąsiada. Chce się dowiedzieć dlaczego to zrobił i gdzie są ich ciała. W ich rodzinnym domu mieszka teraz syn tego sąsiada, Feliks. Utrzymuje on, że nie wie gdzie jest jego ojciec ale Wanda, sędzia w stalinowskich czasach za pomoc swoich metod wydobywa od niego informacje. Jego ojciec przeprowadził się do innego miasta oddalonego o 60 km.

Obsada: Agata Kulesza, Agata Trzebuchowska, Dawid Ogrodnik, Jerzy Trela, Adam Szyszkowski, Halina Skoczyńska, Dorota Kuduk.

ZAPRASZAMY! BILETY TYLKO 10 PLN!

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter