Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Koncert Muzyki Barokowej - "Między Ziemią a Niebem"

Autor wpisu: Piotr Burakiewicz
Data publikacji: 23.06.2015

"Między Ziemią a Niebem" to wyjątkowy koncert muzyki barokowej wykonywanej na instrumentach historycznych przez zespół Capella Imperialis, na czele z wybitną sopranistką Marelize Gerber. Organizowane przez Fundację "Na Mazurach" przedsięwzięcie ma na celu promocję muzyki poważnej na Mazurach.

 Fundacja Wspierania Rozwoju Edukacji i Kultury NA MAZURACH serdecznie zaprasza na czwarty już - w ramach cyklu Koncerty muzyki dawnej - koncert muzyki barokowej.

Olecko i Gołdap - malownicze miasteczka położone w krainie mazurskich jezior. To właśnie tam od trzech lat (w Gołdapi po raz pierwszy w tym roku) rozbrzmiewa muzyka największych mistrzów baroku, m.in. Jana Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Haendla czy Antonio Vivaldiego. Prezentują ją zespoły specjalizujące się w wykonawstwie muzyki dawnej. 

W tym roku myśl przewodnia koncertu brzmi "Między Ziemią a Niebem". W programie pojawią się zatem utwory zarówno religijne, jak i świeckie kompozytorów takich jak Georg Friedrich Haendel, Antonio Vivaldi i Antonio Caldara.

Niezwykle barokowy nastrój zapewnią wyjątkowi artyści: Capella Imperialis oraz Marelize Gerber.

Capella Imperialis - zespół instrumentów historycznych, założony w Wiedniu przez śpiewaczkę Marelize Gerber. Zrzesza on młodych artystów międzynarodowego pochodzenia (m.in. Węgry, Słowacja, Polska). Muzyków łączy  wspólny cel, którym jest interpretacja kompozycji barokowych w sposób wyjątkowy i autentyczny zgodny z niepowtarzalnym idiomem praktyki wykonawczej poprzednich stuleci. Siłą napędową w doborze repertuaru jest dla Capelli Imperialis odkrywanie zapomnianych i nieznanych kompozytorów i prezentowanie ich muzyki szerokiej publiczności.

Marelize Gerber - austriacki sopran koloraturowy. Studia wokalne odbyła w Wiedniu, zaś wiedzę na temat muzyki barokowej i jej wykonawstwa pogłębiała u takich mistrzów jak np. Mieke van der Sluis czy Peter van Heyghen.  Jako jedna z najbardziej cenionych koloratur w Austrii koncertowała niemal w każdym zakątku tego kraju, w większości krajów Europy, a także w USA, w Chinach, Hong Kongu, Syrii, Turcji i Meksyku. 

Koncert "Między Ziemią a Niebem" odbędzie się w tym roku w dwóch mazurskich miasteczkach:

1)   OLECKO, 25 lipca 2015, godz. 19.00, Kościół pw. NMP KP, pl. Wolności 18.

2)  GOŁDAP, 26 lipca 2015, godz. 19.00, Konkatedra NMP Matki Kościoła, ul.            Żeromskiego 2.

Koncerty odbędą się pod Honorowym patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego oraz Burmistrzów Miast

 

Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie:

http://www.fundacja-namazurach.pl/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter